Wersja historyczna publikacji, ważna od: 02.07.2019 13:41:53 do: 25.06.2020 08:20:21, opublikowana przez: Artur Ślimak

Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego

Projekt „Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 5 – Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.1- Ochrona różnorodności biologicznej. 

Źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - Regionalny Program Operacyjny Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020
Oś Priorytetowa: RPOP.05.00.00 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego
Działanie: RPOP.05.01.00 Ochrona różnorodności biologicznej
Beneficjent: Województwo Opolskie
Tytuł projektu: „Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego”
Nr i data decyzji: RPOP.05.01.00-16-0001/17 z dnia 31.07.2018r.
W ramach działań Samorządu Województwa Opolskiego na rzecz ochrony różnorodności biologicznej planuje się zrealizować jednodniowe lekcje o bioróżnorodności. Wszystkie lekcje odbywać się będą w miejscu wyjątkowym pod względem przyrodniczym i historycznym, czyli na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Mosznej. Uczestnicy lekcji poznają występujące na tym terenie interesujące gatunki flory i fauny, w tym gatunki objęte ochroną. Poznają sposoby dbania o bioróżnorodność i przyrodę, a także korzyści jakie daje nam bioróżnorodność. Te nieodpłatne zajęcia prowadzone będą od września 2019 roku do czerwca 2021 roku. Planuje się, że weźmie w nich udział 5 tys. mieszkańców Opolszczyzny. Międzypokoleniowe lekcje bioróżnorodności skierowane są do wszystkich od dzieci ze szkół podstawowych po seniorów. Zajęcia prowadzone będą przez osoby wykwalifikowane w zakresie nauk przyrodniczych i pedagogicznych, w oparciu o scenariusze lekcji przygotowane przez specjalistę posiadającego wieloletnie doświadczenie w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych. Chcemy, aby lekcje bioróżnorodności odbywały się w plenerze na terenie parku w Mosznej, gdzie uczestnicy będą mogli bezpośrednio zetknąć się z bogactwem przyrody. W ramach realizowanych lekcji zapewniamy uczestnikom: bogactwo wiedzy przyrodniczej, a także nieodpłatny transport i wyżywienie. Województwo Opolskie na podstawie otrzymanych zgłoszeń, po konsultacji ze zgłaszającymi, opracuje harmonogram uczestnictwa w lekcjach. Zgodnie z Regulaminem uczestnictwa w lekcjach bioróżnorodności, zgłaszającymi mogą być jednostki tj. szkoły i jednostki kulturalno-oświatowe, organizacje pozarządowe np. związek emerytów i rencistów, stowarzyszenia, lokalne grupy działania, itp. Zgłoszeń powinny dokonać za pomocą  Karty zgłoszenia uczestnictwa, która stanowi załącznik do regulaminu uczestnictwa i znajduje się poniżej. Województwo Opolskie jako organizator lekcji ze względu na ograniczoną liczbę uczestników decyduje o przyjęciu zgłoszenia i zastrzega sobie: możliwość wskazania i zmiany terminu organizacji lekcji bądź ich odwołania bez podania przyczyny. Międzypokoleniowe lekcje bioróżnorodności w Mosznej realizowane są przez Województwo Opolskie w ramach partnerskiego projektu pn. „Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny - bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego”, który współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Karty zgłoszenia uczestnictwa oraz zapytania prosimy kierować na adres: sladamibio@opolskie.pl Na Państwa pytania odpowiemy telefonicznie pod numerami 77 54 16 480 lub 504 825 435.    

Załączniki

Metryczka

Dokument wytworzył:Bożena Rogowska
Data wytworzenia:05.10.2018
Godzina wytworzenia:14:11
Podmiot udostępniający:Województwo Opolskie
Przewiń do góry