OPOLSKIE przeciw COVID- 19

Wartość projektu: 37 506 796,95 zł

Projekt został opracowany w partnerstwie pomiędzy Województwem Opolskim a partnerami. Jest odpowiedzią na zdiagnozowane problemy i potrzeby lidera i partnerów związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem epidemii koronawirusa COVID – 19 w województwie opolskim.

Partnerzy: Województwo Opolskie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Głuchołazach im. Jana Pawła II, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Opolu, 116 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Opolu, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, Prudnickie Centrum Medyczne Spółka Akcyjna w Prudniku, Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu, Stobrawskie Centrum Medyczne Sp. z o. o. z siedzibą w Kup, Klinika Nova Sp. z o. o., American Heart of Poland S.A. dla PAKS w NYSIE, American Heart of Poland dla PAKS w Kedzierzynie-Koźlu, EMC Instytut Medyczny dla Szpitala Św. Rocha w Ozimku, VITAL MEDIC Sp. z o. o.

Grupa docelowa:

Podmioty, które z uwagi na profil swojej działalności są na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa tj. szpitale, ratownicy medyczni, strażacy OSP, stacje krwiodawstwa, służby sanitarno-epidemiologiczne oraz placówki medyczne (ZOZ) będące własnością Samorządu Województwa Opolskiego. Grupą odbiorców działań edukacyjnych projektu jest cała ludność województwa opolskiego.

Cel główny: poprawa stanu zabezpieczenia medycznego służb medycznych, ratowniczych i sanitarno-epidemiologicznych poprzez zakup środków ochrony osobistej i do  dezynfekcji, sprzętu i wyposażenia oraz niezbędne roboty budowlane w okresie 01.02.2020 r.- 31.12.2020 r.

Cele szczegółowe:

  1.  Poprawa dostępu do usług zdrowotnych mieszkańców województwa opolskiego zagrożonych epidemią koronawirusa.
  2. Ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii poprzez zastosowanie niezbędnych środków
    zapobiegawczych w postaci środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji.
  3. Wzrost możliwość walki z epidemią poprzez zakupy niezbędnego sprzętu, wyposażenia
    medycznego oraz niezbędne roboty budowlane w zakresie śluz, izb przyjęć czy pomieszczeń
    krótkotrwałej izolacji.
  4. Poprawa warunków sanitarnych pracy personelu medycznego i ratowniczego realizującego
    działania w zakresie przeciwdziałania i zwalczania epidemii co pozwoli ograniczyć
    rozprzestrzenianie się wirusa wśród personelu.

Zadania i efekty projektu realizują w praktyce założenia RPO WO 2014-2020, w szczególności zapisy określone w Osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna, celu szczegółowym nr 1 – Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych w regionie, ponieważ projekt wpływa na realizację założonych w dokumencie celów, a co za tym idzie powoduje zwiększenie liczby świadczonych usług zdrowotnych w regionie w zakresie m.in. diagnostyki w procesie walki z epidemią.

Projekt zakłada KOMPLEMENTARNOŚĆ z narzędziami zaplanowanymi w ramach programu SSD – Pakiet III Opieka żłobkowo-przedszkolna i IV Złota jesień

 

Metryczka

Wytworzono: 04.05.2020
Wytworzono przez: Agnieszka Okupniak - Dyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu
Opublikowano: 04.05.2020, 13:34
Opublikowano przez: Joanna Wilczyńska
Zmodyfikowano: 05.05.2020, 09:50
Zmodyfikowano przez: Joanna Wilczyńska
Podmiot udostępniający: Województwo Opolskie
Liczba odwiedzin: 598

W przypadku problemów z dostępnością dokumentu na stronie BIP prosimy o zgłoszenie uwag koordynatorowi dostępności Pani Aldonie Stahlberger, email: dostepnosc@opolskie.pl, tel. +48 77 44 45 519.

Przewiń do góry