Zbigniew Kubalańca

/
Wicemarszałek Województwa Opolskiego
ul. Ostrówek 5-7, 45-088 Opole
tel.: (+48) 77 54 16 526
e-mail: z.kubalanca@opolskie.pl
klub: Koalicja Obywatelska (Członek klubu)
Oświadczenia majątkowe

bezpośredni nadzór nad komórkami UMWO:

udział w komisjach:

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był m.in. dyrektorem Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Jest także nauczycielem akademickim. Był radnym miasta Opola VI i VII kadencji, po ośmiu latach doświadczeń w samorządzie miasta w 2018 roku zdobył mandat radnego województwa opolskiego.

Od kilkunastu lat pracuje na rzecz województwa opolskiego. Jako dyrektor departamentu nadzorował prace Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz szkół prowadzonych przez Województwo Opolskie. Realizował m.in., we współpracy z partnerami, projekt wsparcia bazy kształcenia zawodowego w regionie pn. „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” oraz programy wsparcia stypendialnego dla najzdolniejszych uczniów województwa opolskiego.

W poprzedniej kadencji, jako wicemarszałek województwa, był odpowiedzialny m.in. za sferę kultury, sportu, turystyki oraz dialogu obywatelskiego i współpracy z sektorem pozarządowym.

Metryczka

Wytworzono: 06.12.2010
Wytworzono przez: Sylwia Jóźków
Opublikowano: 20.09.2016, 09:37
Opublikowano przez: Sylwia Jóźków
Zmodyfikowano: 20.06.2024, 09:46
Zmodyfikowano przez: Radosław Nowosielecki
Podmiot udostępniający: Województwo Opolskie
Liczba odwiedzin: 8439

W przypadku problemów z dostępnością dokumentu na stronie BIP prosimy o zgłoszenie uwag koordynatorowi dostępności Pani Aldonie Stahlberger, email: dostepnosc@opolskie.pl, tel. +48 77 44 45 519.

Przewiń do góry